فروش تجهیزات جانبی سمعک

فروش تجهیزات جانبی سمعک

فروش تجهیزات جانبی سمعک:

 مرکز تخصصی ارزيابي شنوايي، تعادل و سمعك ماندگار، ارائه دهنده انواع تجهیزات جانبی الکترونیکی و مصرفی سمعک با مناسب­ترین قیمت و بالاترین کیفیت می­باشد. متقاضیان محترم می­توانند به صورت حضوری و غیر حضوری لوازم جانبی مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

جهت اخذ مشاوره و یا ثبت درخواست خرید، با ما تماس بگيريد و يا از بخش پشتیبانی آنلاين سايت استفاده نمائید. همچنین می­توانید جهت کسب اطلاعات علمی تکمیلی مورد نیاز، به قسمت اخبار و مقالات سایت مراجعه نمائید.

تجهیزات جانبی سمعک:

تحقیقات زیادی نشان داده است که سمعک­های رایج درمحیط­های نویزی و بازآوا، بسیار کم باعث بهبود درک گفتار می­شوند. تکنولوژی­های تقویت کننده رایج، به مقدار کمی باعث افزایش S/N (سیگنال به نویز) محیط شنیداری می­شوند. کارایی سمعک­ها، زمانی که سطح نویز محیط بهdB  ۶۰ برسد به حداقل می­رسد. این مطالب به خوبی نشان می­دهد، کودکانی که ازسمعک­های رایج استفاده می­کنند نیاز دارند که ازسایر تکنولوژی­های تقویت کننده نیز استفاده نمایند تا نسبت سیگنال به نویز افزایش یابد و بتواند ناتوانایی­های سمعک­های رایج را جبران کند. امروزه وسایل جانبی سمعک متعددی وجود دارد، این وسایل کارایی سمعک را افزایش می­دهند. وسایل جانبی به دو دسته الکترونیکی و مصرفی تقسیم می­شوند. وسایل جانبی مصرفی عبارتند از: باتری سمعک، فیلتر سمعک، فرچه تمیزکننده سمعک و سوزن تمیزکننده ونت و وسایل جانبی الکترونیک عبارتند از: رابط تلویزیون، رابط موبایل، میکروفن از راه دور و ریموت کنترل که در زیر تعریف آن­ها ارائه گردیده است.

باتری سمعک:

باتری سمعک به طور رایج در چهار سایز وجود دارد که شامل شماره 10 برای سمعک­های داخل گوشی، باتری شماره 312 برای سمعک­های داخل گوشی بزرگتر به نام ITE (In The Ear) و سمعک­های پشت گوشی سایز کوچک MiniBTE  (Behind The Ear)، باتری شماره 13 برای سمعک­های پشت گوشی استاندارد و باتری شماره 675 برای سمعک­های پشت گوشی سوپر پاور استفاده می­شوند. بیماران توجه داشته باشند به هیچ عنوان از باتری­های متفرقه برای سمعک استفاده نکنند، زیرا باتری­های متفرقه باعث تضعیف برد سمعک و کاهش عمر سمعک می­شوند.

فیلتر سمعک:

فیلتر سمعک در سمعک­های داخل گوشی CIC (Completely In The Canal) و پشت گوشی با رسیور در گوش RIC (Receiver In The Canal) استفاده می­شود. نقش فیلتر سمعک این است که مانع ورود جرم گوش به داخل سمعک می­شود. زمان تعویض فیلتر سمعک بستگی به جرم گوش بیمار دارد ولی بهتر است هر ماه تعویض گردد. نحوه تعویض فیلتر سمعک در قسمت فیلم­های آموزشی سایت، آموزش داده شده است.

فرچه تمیز کننده سمعک:

نظافت سمعک تاثیر بسزایی در افزایش عمر سمعک دارد. برخی فرچه­های تمیز کننده سمعک در انتهای خود دارای آهن ربا هستند که ابزاری برای در آوردن باتری سمعک می­باشد. نحوه نظافت سمعک با استفاده از فرچه در قسمت فیلم­های آموزشی سایت، نشان داده شده است.

سوزن تمیز کننده ونت:

ونت یک سوراخ باریک است که در سمعک­های داخل گوشی و بخش قالب سمعک­های پشت گوشی قرار دارد و زمانی که سمعک داخل گوش بیمار قرار می­گیرد نقش تهویه گوش را بر عهده دارد. سوراخ ونت به راحتی با جرم گوش مسدود می­شود و برای بیمار حالت کیپی صدای اطراف را به وجود می­آورد، در نتیجه با ابزار مناسب باید تمیز شود. نحوه تمیز کردن ونت در قسمت فیلم­های آموزشی سایت، آموزش داده شده است.

وسایل جانبی الکترونیکی سمعک عبارتند از: رابط تلویزیون، رابط موبایل، میکروفن از راه دور و ریموت کنترل که در زیر تعریف آن­ها ارائه گردیده است.

رابط تلویزیون:

کاربران استفاده کننده از سمعک­های وایرلس این امکان برایشان فراهم است که صدای تلویزیون را واضح و بدون نویز به طور مستقیم از داخل سمعک بشنوند. رابط تلویزیون یک وسیله جانبی می­باشد که به تلویزیون متصل می­شود و به صورت بی سیم تا فاصله 10 متر صدا را مستقیم و بدون نویز اضافه به گوش بیمار منتقل می­کند.

رابط موبایل:

برای کابران استفاده کننده از سمعک­های هوشمند وایرلس این امکان فراهم شده است که بیمار بدون اینکه گوشی تلفن همراه را نزدیک گوش خودش قرار دهد بتواند مکالمه تلفنی بدون نویز و صدای اضافه داشته باشد و صدای مکالمه را مستقیم از داخل سمعک بشنود. قابلیت دیگر در رابط موبایل، انتقال صدای موزیک از گوشی تلفن همراه به طور مستقیم به داخل سمعک می­باشد.

میکروفن از راه دور:

این اکسسوری، این قابلیت را برای کاربران سمعک هوشمند وایرلس فراهم می­کند تا زمانی که در یک کلاس یا کنفرانس قرار دارند، صدای سخنران را به طور واضح­تر و همراه با نویز کمتر و به طور مستقیم از داخل سمعک بشنوند. این وسیله کارایی بسیار بالایی در دانش آموزان و دانشجویان دارد. این وسیله جانبی در برند­های مختلف سمعک به شکل­های مختلف از جمله رو میزی و یا در حالتی که به یقه سخنران متصل می­شود وجود دارد. در واقع میکروفن از راه دور به صورت یک فرستنده صدا عمل می­کند و سمعک، گیرنده صدا می­باشد.

ریموت کنترل:

یک کنترل از راه دور می­باشد که بیمار با کمک آن می­تواند تنظیمات سمعک را تا حدی تغییر دهد، برای مثال سطح صدای سمعک را افزایش دهد و یا برنامه محیط شنیداری را تغییر دهد. این وسیله برای کودکان که دکمه­های روی سمعک باید غیر فعال باشد بسیار کاربردی می­باشد.

جهت اخذ مشاوره و یا ثبت درخواست خرید، با ما تماس بگيريد و يا از بخش پشتیبانی آنلاين سايت استفاده نمائید. همچنین می­توانید جهت کسب اطلاعات علمی تکمیلی مورد نیاز، به قسمت اخبار و مقالات سایت مراجعه نمائید.