سمعک یونیترون Unitron

سمعک یونیترون Unitron

شركت بهكاران عرصه، نماینده برند سمعک یونیترون Unitron کانادا از سال 82 كار خود را در ایران آغاز كرد. این شرکت علاوه بر واردات سمعک‌های مرسوم سمعک‌های استخوانی را نیز وارد می‌کند. شرکت بهکاران پس از مدتی از شروع به کار خود، همكاري با شركت BHM اتریش را آغاز نمود و از سمعك هاي استخواني این شرکت بهره برد. لازم به ذكر است كه شركت بهكاران تنها نمايندگي سمعك‌هاي استخواني در ايران مي‌باشد.

سمعک‌های برند یونیترون به 5 خانواده اصلی شامل:

  1. مدل Stride
  2. مدل Quantum
  3. مدل Max
  4. مدل Moxi
  5. مدل Shine

تقسیم می‌شوند که هر خانواده خود به زیر گروه‌هایی طبقه‌بندی می‌شوند که در ادامه در ارتباط با آن ها توضیح داده شده است:

سمعک یونیترون Unitron مدل استراید Stride

سمعک‌های رده استراید جدیدترین سمعک کمپانی یونیترون می‌باشد که تنوعی از سایز پشت گوشی تا داخل گوشی را در برمی‌گیرد و  خود به پنج دسته تقسیم می‌شود که در زیر شرح داده شده است:

مدل stride 500

دارای ۶ کانال و ۶ باند است.

دارای 4 برنامه دستی می‌باشد.

از تکنولوژی‌های این مدل سمعک یونیترون Unitron می‌توانیم به میکروفن اتوماتیک، میکروفن جهت دار، پوشاننده وزوز، کنترل نویز باد و تکنولوژی تلفن اتوماتیک اشاره کنیم.

مقاوم در برابر آب و غبار می‌باشد.

مدل Stride 600

سمعک یونیترون Unitron در این مدل دارای  ۱۰ کانال و ۱۰ باند می‌باشد.

 2 برنامه اتوماتیک و سه برنامه دستی دارد.

قابلیت بلوتوث (وایرلس) و اتصال به لوازم جانبی را دارد.

تکنولوژی‌های این مدل شامل میکروفن جهت دار چند باندی، شنیدن صدای مکالمه تلفن به صورت دو گوشی، پوشاننده وزوز، کنترل نویز باد، قرار گیری در برنامه تلفن به صورت اتوماتیک.

مقاوم در برابر آب و غبار است.

Stride 700

سمعک یونیترون Unitron در این مدل دارای  16 کانال و 16 باند می‌باشد.

مجهز به پنج  برنامه اتوماتیک و سه برنامه دستی است.

قابلیت بلوتوث (وایرلس) و اتصال به لوازم جانبی را دارد.

تکنولوژی‌های این مدل شامل میکروفن جهت دار چند باندی، شنیدن صدای مکالمه تلفن به صورت دو گوشی، پوشاننده وزوز، کنترل نویز باد، قرار گیری در برنامه تلفن به صورت اتوماتیک.

مقاوم در برابر آب و غبار است.

Stride 800

سمعک یونیترون Unitron در این مدل دارای  20 کانال و 20 باند می‌باشد.

از تکنولوژی‌های منحصر به فرد این مدل می‌توان به قابلیت Speech zone جهت متمرکز شدن سمعک‌ها بر روی گفتار (برای افزایش وضوح گفتار در محیط‌های شلوغ) و برنامه My Music اتوماتیک برای لذت بیشتر از شنیدن موسیقی با کیفیت بالا اشاره کرد. قابلیت بلوتوث (وایرلس) و اتصال به لوازم جانبی را دارد.

تکنولوژی‌های این مدل سمعک یونیترون Unitron شامل میکروفن جهت دار چند باندی، شنیدن صدای مکالمه تلفن به صورت دو گوشی، پوشاننده وزوز، کنترل نویز باد، قرار گیری در برنامه تلفن به صورت اتوماتیک است.

مقاوم در برابر آب و غبار است.

Stride Pro

سمعک یونیترون Unitron در این مدل دارای 20 کانال و ۲۰ باند می‌باشد.

تکنولوژی منحصر به فرد این رده شامل قابلیت Speech zone 2 جهت متمرکز شدن بر روی گفتار در ۳۶۰ درجه (برای افزایش وضوح گفتار در محیط‌های شلوغ) و برنامه My Music اتوماتیک برای لذت بیشتر از شنیدن موسیقی با کیفیت بالا اشاره کرد.

قابلیت بلوتوث (وایرلس) و اتصال به لوازم جانبی را دارد.

تکنولوژی های این مدل شامل میکروفن جهت دار چند باندی، شنیدن صدای مکالمه تلفن به صورت دو گوشی، پوشاننده وزوز، کنترل نویز باد، قرار گیری در برنامه تلفن به صورت اتوماتیک.

مقاوم در برابر آب و غبار است.

تمامی مدل‌های سمعک stride قابلیت اتصال به ریموت کنترل را دارند.

سمعک یونیترون Unitron مدل کوانتوم Quantum

خانواده بعدی گروه سمعک‌های quantum است که خود به پنج رده تقسیم می‌شود که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم. این خانواده از طیف سمعک پشت گوشی تا داخل گوشی را شامل می‌شود.

طبقه‌بندی این دسته به شرح زیر می‌باشد:

quantum PRO

شامل چهار برنامه خودکار برای محیط ساکت، گفتار در نویز،‌ محیط پرسر و صدا و موسیقی می‌باشد. از تکنولوژی smart focus, duolink, specch zone بهره‌مند است. مجهز به میکروفن جهت دار انطباقی چند بانده می‌باشد و دارای بالانس صدای طبیعی است. این مدل سمعک یونیترون Unitron اثر لاله گوش را تقلید می‌کند و امکان مکالمه دو کوشی با تلفن را فراهم می‌کند.

quantum 20

شامل چهار برنامه خودکار برای محیط ساکت، گفتار در نویز،‌ محیط پر سر و صدا و موسیقی می‌باشد. از تکنولوژی‌های smart focus, duolink بهره‌مند است. مجهز به میکروفن جهت دار انطباقی چند بانده می‌باشد و دارای بالانس صدای طبیعی است. این مدل اثر لاله گوش را تقلید می‌کند و امکان مکالمه دو گوشی با تلفن را فراهم می‌کند.

16 quantum

شامل سه برنامه خودکار برای محیط های ساکت، گفتار در نویز،‌ محیط پرسر و صدا می‌باشد. دارای بالانس صدای طبیعی است. این مدل اثر لاله گوش را تقلید می‌کند. از تکنولوژی‌های smart focus, duolink,  بهره‌مند است. مجهز به میکروفن جهت دار انطباقی چند بانده می‌باشد و امکان مکالمه دو گوشی با تلفن را فراهم می‌کند.

10 quantum

شامل دو برنامه خودکار برای محیط های ساکت، گفتار در نویز می‌باشد. مجهز به تکنولوژی‌های smart focus, duolink می‌باشد. مجهز به میکروفن جهت دار انطباقی چند بانده می‌باشد و امکان مکالمه دو گوشی با تلفن را فراهم می‌کند. بالانس صدای طبیعی را دارد.

quantum E

این رده از سمعک‌های کوانتوم نیز دارای بالانس صدای طبیعی می‌باشد مجهز به تکنولوژی‌های smart focus, duolink است. مجهز به میکروفن جهت دار انطباقی است و امکان تغییر برنامه به طور دستی دارد.

سمعک یونیترون Unitron مدل مکس Max

سمعک‌های خانواده Max جز سمعک‌های سوپر پاور این برند سمعک می‌باشد و برای کم شنوایی‌های شدید مناسب می‌باشند. این خانواده شامل سه رده E, 6 , 20‌ می‌باشد تمام مدل‌های این خانواده توانایی مقاومت در برابر آب، زنگ‌زدگی را دارد. سمعک MAX‌ با فرمول‌های استاندارد تنظیمی DSL, NAL مطابقت دارد. تحقیق‌های زیادی در این رابطه نشان می‌دهد که این فرمول‌ها قابلیت درک گفتار را بالا می‌برد.  سمعک مکس برخوردار از تراکم فرکانسی می‌باشد که مشخصه‌ای بسیار مطلوب برای چین سطحی از مشکلات شنوایی که آگاهی و قابلیت فهم را افزایش می‌دهد و نیز smart focus در این سمعک برای دسته‌ای از مشکلات حاد و شدید بهینه‌سازی شده است بنابراین بیمار به طور خودکار بهترین درک گفتار یا راحتی شنیداری را تجربه می‌کند.

طبقه‌بندی این دسته به شرح زیر می‌باشد:

MAX 20

این مدل سمعک یونیترون Unitron دارای 20 باند و کانال می‌باشد. دارای جهت داری انطباقی و دارای 4 برنامه اتوماتیک و 3 برنامه دستی می‌باشد. فهم گفتار را به حداکثر می‌رساند و از شنوایی محافظت می‌کند. دارای تکنولوژی تراکم فرکانسی می‌باشد. دارای تکنولوژی Smart Focus است. امکان مکالمه دو گوشی فراهم می‌کند و با نزدیک کردن گوشی تلفن به یک سمعک صدا از هر دو سمعک به گوش فرد می‌رسد. بدون نیاز به لوازم جانبی اضافی این مدل حالت خودآموز دارد یعنی گزیده‌ای شنیداری وضعیتی را یاد می‌گیرد و به طور خودکار آنها را اعمال می‌کند. دارای اثر لاله گوش و Anti Shock‌ می‌باشد. امکان کنترل از راه دور را برای ارتباط با وسایلی مثل تلوزیون فراهم می‌کند.

MAX 6

این مدل سمعک یونیترون Unitron دارای 6 باند و کانال و دارای جهت داری انطباقی می‌باشد. دارای 2 برنامه اتوماتیک و 3 برنامه دستی می‌باشد. فهم گفتار را به حداکثر می‌رساند و از شنوایی محافظت می‌کند. دارای تکنولوژی تراکم فرکانسی و تکنولوژی Smart Focus و Anti Shock‌ می‌باشد. امکان کنترل از راه دور برای ارتباط با وسایلی مثل تلویزیون را فراهم می‌کند. به صورت اتوماتیک با نزدیک شدن تلفن به سمعک روی برنامه تلفن قرار می‌گیرد.

MAX E

این مدل سمعک یونیترون Unitron دارای 6 باند و کانال و دارای جهت داری انطباقی می‌باشد. دارای 3 برنامه دستی می‌باشد. فهم گفتار را به حداکثر می‌رساند و از شنوایی محافظت می‌کند. دارای تکنولوژی تراکم فرکانسی و تکنولوژی Smart Focus و Anti Shock‌ می‌باشد. امکان کنترل از راه دور برای ارتباط با وسایلی مثل تلویزیون را فراهم می‌کند. به صورت اتوماتیک با نزدیک شدن تلفن به سمعک روی برنامه تلفن قرار می‌گیرد.

سمعک یونیترون Unitronسمعک یونیترون Unitron مدل مکسی Moxi

سمعک Moxi Now در 4 دسته طبقه‌بندی می‌شود و کلیه سمعک‌های این خانواده از نوع رسیور در کانال RIC می‌باشند و کوچکترین سمعک RIC در دنیا محسوب می‌شوند.

Moxi Now PRO

این مدل سمعک یونیترون Unitron دارای تکنولوژی وایرلس می‌باشد و با ریموت کنترل می‌توان تغییراتی در صدای سمعک ایجاد کرد. دارای 20 باند و کانال، میکروفن با جهت داری انطباقی و 7 برنامه اتوماتیک می‌باشد که فهم گفتار را به حداکثر می‌رساند. دارای تکنولوژی تراکم فرکانسی و speech zone جهت متمرکز شدن سمعک‌ها بر روی گفتار، برای افزایش وضوح گفتار در محیط‌های شلوغ  است.

دارای برنامه my music اتوماتیک برای لذت بیشتر از شنیدن موسیقی است. امکان مکالمه دو گوشی را فراهم می‌کند یعنی بدون نیاز به لوازم جانبی اضافی با نزدیک کردن گوشی تلفن به یک سمعک صدا از هر دو سمعک به گوش فرد می‌رسد این مدل حالت خود آموز دارد یعنی برگزیده‌ی شنیداری بر اساس موقعیت یاد می‌گیرد و به طور خودکار آنها را اعمال می‌کند. دارای اثر لاله گوش و Anti Shock‌ می‌باشد. امکان کنترل از راه دور برای ارتباط با وسایلی مثل تلویزیون رت فراهم می‌کند. دارای پوشش پلاسما است که در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم می‌باشد.

Moxi Now 800

این مدل سمعک یونیترون Unitron دارای تکنولوژی وایرلس می‌باشد و با ریموت کنترل می‌توان تغییراتی در صدای سمعک ایجاد کرد. دارای 20 باند و کانال، میکروفن با جهت داری انطباقی و 6 برنامه اتوماتیک می‌باشد که فهم گفتار را به حداکثر می‌رساند. دارای تکنولوژی تراکم فرکانسی و speech zone  جهت متمرکز شدن سمعک‌ها بر روی گفتار برای افزایش وضوح گفتار در محیط‌های شلوغ  است.

دارای برنامه my music اتوماتیک برای لذت بیشتر از شنیدن موسیقی است. امکان مکالمه دو گوشی فراهم می‌کند یعنی بدون نیاز به لوازم جانبی اضافی با نزدیک کردن گوشی تلفن به یک سمعک صدا از هر دو سمعک به گوش فرد می‌رسد این مدل حالت خودآموز دارد یعنی برگزیده‌ی شنیداری بر اساس موقعیت یاد می‌گیرد و به طور خودکار آنها را اعمال می‌کند. دارای اثر لاله گوش و Anti Shock می‌باشد. امکان کنترل از راه دور برای ارتباط با وسایلی مثل تلویزیون را فراهم می‌کند. دارای پوشش پلاسما است که در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم می‌باشد.

Moxi Now 700

این مدل سمعک یونیترون Unitron دارای تکنولوژی وایرلس می‌باشد و با ریموت کنترل می‌توان تغییراتی در صدای سمعک ایجاد کرد. دارای 16 باند و کانال، میکروفن با جهت داری انطباقی و 5 برنامه اتوماتیک می‌باشد که سبب بهبود درک گفتار در نویز می‌شود.

دارای تکنولوژی تراکم فرکانسی و برنامه my music اتوماتیک برای لذت بیشتر از شنیدن موسیقی است. این مدل حالت خودآموز دارد یعنی برگزیده‌ی شنیداری بر اساس موقعیت یاد می‌گیرد و به طور خودکار آنها را اعمال می‌کند. دارای اثر لاله گوش و Anti Shock می‌باشد. امکان کنترل از راه دور برای ارتباط با وسایلی مثل تلویزیون را فراهم می‌کند. دارای پوشش پلاسما است که در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم می‌باشد.

Moxi Now 600

این مدل سمعک دارای 10 باند و کانال، میکروفن با جهت داری انطباقی و 2 برنامه اتوماتیک می‌باشد. دارای تکنولوژی تراکم فرکانسی و برنامه my music اتوماتیک برای لذت بیشتر از شنیدن موسیقی است. این مدل سمعک یونیترون Unitron حالت خودآموز دارد یعنی برگزیده‌ی شنیداری بر اساس موقعیت یاد می‌گیرد و به طور خودکار آنها را اعمال می‌کند. دارای اثر لاله گوش و Anti Shock می‌باشد. دارای پوشش پلاسما است که در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم می‌باشد.

سمعک یونیترون Unitron مدل شاین Shine

این گروه از سمعک‌های یونیترون کانادا جز محصولات پایه و اقتصادی این کمپانی می‌باشد که با توجه به قیمت مناسب آن از ویژگی‌های خوبی برخوردار می‌باشد. این سمعک‌ها هم به صورت پشت گوشی، هم داخل گوشی قابل سفارش هستند. دارای برنامه دستی، تکنولوژی سیستم کاهنده نویز و سوت سمعک، تل کویل و میکروفن جهت دار می‌باشد. در مدل‌های پشت گوشی دارای دکمه تغییر برنامه و ولوم کنترل برای تغییر سطح شدت صدا می‌باشد.

سمعک یونیترون Unitronفناوری‌ های جدید سمعک یونیترون Unitron

در زیر به توضیح برخی فناوری‌های جدید در سمعک‌های یونیترون اشاره می‌شود:

Speech zone : هر دو سمعک با هم کار می‌کنند تا به طور خودکار حتی در سخت‌ترین شرایط شنیداری، گفتار را ردیابی کنند.

Smart focus: کاربر به طور خودکار بهترین درک گفتار یا راحتی را بنا بر مقتضیات موقیت تجربه می‌کند.

Duolink: هنگامی که تغییرپذیری در میزان صدا یا برنامه یک سمعک انجام می‌شود، هر دو سمعک با هم در هر دو طرف تنظیم می‌شوند.

Smart focus : پیشرفت‌ها سطح قابل توجه جدیدی از راحتی شنوایی در نویز و انحراف کمتر از صداهای روزانه را فراهم می‌کنند.

Anti shock : به سرعت صداهای بلند ناگهانی و ناخواسته را بدون تاثیر بر کیفیت صدا فرو می‌نشاند.

اثر لاله گوش : محل میکروفن‌های سمعک را تصحیح می‌کند تا صدایی طبیعی‌تر به گوش شما برسد.

تراکم فرکانسی : تراكم فركانسي یا انتقال فرکانسی، روشي است كه صداهاي فركانس بالا را كه قابليت شنيدن آنها عملا امكان‌پذير نيست و مناطق مرده حلزون را در بر می‌گیرد به سمت مناطق فركانسي ميانه و پايين که فرد در آنها شنوایی بهتری دارد، انتقال می‌دهد و با اين عمل قابليت شنيدن آنها فراهم مي‌شود.

برای اطلاعات بیشتر مانند قیمت یا عملکرد و یا مشاوره در مورد سمعک یونیترون Unitron با کارشناسان سمعک ماندگار در تماس باشید.

سخن آخر

شما می توانید برای ارزیابی تخصصی شنوایی نوزادان و کودکان ، ارزیابی تخصصی شنوایی بزرگسالان به کلینیک سمعک ماندگار مراجعه کرده و با معاینه دقیق و تجویز پزشک برای سمعک ، برند سمعک مناسب خود را با قیمت سمعک مناسب تهیه نمایید.

برای محاسبه بهتر هزینه ها ما برای شما تعرفه بیمه ها را در سایت آورده ایم. برای مراجعه به کلینیک ماندگار می توانید به سایت سمعک ماندگار مراجعه کرده و به از طریق نوبتدهی آنلاین و یا تماس با ما وقت قبلی بگیرید.

دسته بندی : برند سمعک سمعک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *