قالب گیری رایگان سمعک

قالب گیری رایگان سمعک

قالب گیری رایگان سمعک:

در مرکز تخصصی ارزيابي شنوايي، تعادل و سمعك ماندگار، بعد از عملیات­های معاینه گوش، ارزیابی شنوایی رایگان و تجویز سمعک، قالب گیری سمعک توسط متخصصین ما و به صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود.

اغلب سمعک­های پشت گوشی و برخی سمعک­های داخل گوشی جهت انتقال صدا از مدار سمعک به داخل گوش نیازمند قطعه­ واسطی به نام قالب سمعک (قالب گوش) می­باشند. این قطعه اکوستیکی دقیق، با توجه به گوش هر متقاضی سمعک و مختص آن گوش، قالب گیری می­شود. طراحی قالب سمعک تاثیر بسیار زیادی بر روی راحتی آن دارد زیرا وظیفه ثابت نمودن سمعک در گوش کاربر و همچنین انتقال بدون تغییر صداهای تنظیمی در مدارات سمعک به گوش کاربر را دارد. قالب گیری صحیح از گوش سبب قرارگیری ایمن و محکم سمعک بر روی گوش و جلوگیری از نشت صدا و سوت می­شود.

قالب گیری از گوش باید توسط متخصص شنوایی شناس انجام شود و انجام آن توسط افراد غیر متخصص سبب آسیب به گوش  از جمله پرده گوش می­شود.

مراحل قالب گیری از گوش به شرح زیر است:

  • مواد اسفنجی و پنبه­ای مسدودکننده گوش در مجرای گوش قرار داده می­شود تا مواد قالب گیری به پرده گوش نزدیک نشوند
  • تزریق خمیر قالب گیری به گوش انجام می­شود
  • با سفت شدن مواد قالب گیری، حس انسداد گوش به بیمار دست پیدا می­کند، لذا بیمار باید برای دقایقی دهان خود را باز و بسته نماید (حالت جویدن)
  • قالب اولیه بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه در گوش سفت می­شود
  • قالب اولیه سفت شده با احتیاط کامل از گوش بیمار خارج می­شود
  • در بررسی کامل قالب، موارد غیر متعارف، حفره­ها و شکاف­های پر نشده کنترل می­شوند
  • قالب اولیه گوش به لابراتور تخصصی سازنده قالب سمعک ارسال می­شود
  • قالب سمعک یا پوسته سمعک نامرئی از روی قالب گوش ارسالی ساخته می­شود

قالب نهایی سمعک براساس نوع و میزان کم شنوایی بیمار و اندازه و شکل مجرای گوش ایشان انتخاب می­شود و دارای دو نوع نرم و سخت می­باشد. قالب سخت از مواد فتو پلاستیک ساخته می­شود و ضمن طول عمر زیاد به راحتی تمیز می­شود. قالب نرم از مواد سیلیکون ساخته می­شود و در داخل گوش بیمار شکل نهایی خود را بدست می­آورد و دارای طول عمر پایین می­باشد و بیشتر برای کم شنوایی­های شدید تا عمیق یا جهت کودکان مورد استفاده قرار می­گیرد.

مرکز تخصصی ارزيابي شنوايي، تعادل و سمعك ماندگار امکان دریافت پاسخگویی ۲۴ ساعته، پشتیبانی آنلاین ، نوبت­دهی آنلاین و مراجعه حضوری را جهت هموطنان عزیز فراهم ساخته است تا  ایشان به راحتی، به صورت کاملاً رایگان و بدون هیچ زحمتی جهت انجام پرسش و پاسخ و یا دریافت مشاوره تخصصی رایگان در زمینه­های شنوایی و سمعک اقدام نمایند، به عبارتی متخصصین شنوایی ما در تمامی لحظات زندگی در کنار شما عزیزان هستند.