بهترین قیمت سمعک

بهترین قیمت سمعک

بهترین قیمت سمعک:

کلینیک ماندگار با توجه به وضعیت شنوایی بیماران محترم، مناسب‌ ترین سمعک با بهترین قیمت را به همراه تسهیلات و تخفیفات ویژه ارائه می‌ نماید. از نظر ما، بیمار یک مشتری نیست و فروش سمعک فقط باید در راستای رفع نیاز بیمار باشد و لزوماً قیمت بالاتر سمعک نشان دهنده بهترین بودن آن برای بیمار نیست.

قیمت انواع سمعک به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل طیف وسیعی از ظاهر سمعک تا تکنولوژی و خدمات پس از فروش سمعک ­ها را در بر می­گیرد.

بهترین قیمت سمعک با تکنولوژی­ های مختلف :

سمعک ­ها از نظر تکنولوژی به پنج دسته کلی تقسیم بندی می­ شوند که شامل سمع ک­های آنالوگ، نیمه دیجیتال، دیجیتال، هوشمند، هوشمند وایرلس (بلوتوث دار) می ­باشد. در این دسته بندی، سمعک­ های هوشمند وایرلس گران­ترین نوع سمعک­ ها هستند و سمعک­ های آنالوگ جزء ارزان­ترین رده سمعک ­ها طبقه بندی می­ شوند.

علت گران­تر بودن سمعک ­های هوشمند وایرلس ویژگی­ های خاصی است که از دیگر طبقه­ ها برتری دارد. یکی از این ویژگی ­ها قابلیت ارتباط دو سمعک با یکدیگر بدون دخالت سیم است که در کاربرانی که به صورت دو گوشی از سمعک ­ها استفاده می­نمایند بسیار مفید می ­باشد. هر چه طبقه بندی سمعک از لحاظ تکنولوژی بالاتر می­ رود تعداد باند و کانال آن برای پردازش صدا بیشتر شده در نتیجه وضوح صدای آن بیشتر می­ شود. در واقع تعداد باند و کانال سمعک برای پردازش صدا عامل تکنولوژی دیگری است که در بهترین قیمت سمعک تاثیر دارد.

ویژگی دیگر سمعک هوشمند وایرلس (بلوتوث دار) اتصال سمعک­ های وایرلس به لوازم جانبی سمعک بدون دخالت سیم می ­باشد، برای مثال سمعک هوشمند وایرلس قابلیت اتصال به رابط موبایل را دارد که این وسیله مکالمه با موبایل را برای کاربران سمعکی که از موبایل استفاده زیادی دارند راحت کرده و صدای مکامله، مستقیم داخل سمعک پخش می­ شود و نیازی به قرار دادن موبایل نزدیک گوش نیست. از دیگر لوازم جانبی سمعک می­ توان به رابط تلویزیون، میکروفن از راه دور و … اشاره کرد که ­می ­توانید ویژگی­ های هر یک از آن­ها را در بخش لوازم جانبی سمعک به طور کامل مطالعه بفرمایید.

ردیف

نوع سمعک

بهترین قیمت سمعک (تومان)

1آنالوگاز 400.000 – 1.000.000
2نیمه دیجیتالاز 1.000.000 – 2.000.000
3دیجیتالاز 2.200.000 – 3.200.000
4هوشمنداز 3.000.000 – 4.000.000
5هوشمند وایرلساز 4.000.000 به بالا

جدول بهترین قیمت سمعک بر اساس تکنولوژی

مهم­ترین عامل در تعیین بهترین قیمت سمعک، تکنولوژی آن می ­باشد. اما عوامل دیگری مثل نوع و میزان کم شنوایی، ظاهر سمعک، دریافت یک یا دو عدد سمعک و … نیز در بهترین قیمت سمعک تاثیر گذار می ­باشند.

تاثیر ظاهر سمعک بر قیمت:

برخی سمعک­ های داخل گوشی که به سمعک ­های IIC معروف هستند به خاطر ظرافت بالایی که دارند و کاملاً در عمق مجرای گوش قرار می­گیرند قیمت بالاتری نسبت به دیگر سمعک ­های داخل گوشی دارند.

در رده سمعک­ های پشت گوشی گروه سمعک ­های RIC (رسیور در گوش) قیمت بالاتری نسبت دیگر هم رده­ های خود دارند که این امر هم به دلیل ظرافت این نوع سمعک ­ها از لحاظ ظاهری می­ باشد.

تاثیر میزان و شکل کم شنوایی بر قیمت سمعک:

بیمارانی که کم شنوایی شدید یا عمیق دارند از هر نوع سمعکی نمی­توانند استفاده نمایند، در نتیجه انتخاب آن­ها محدود می ­شود. بهترین گزینه برای این افراد سمعک سوپر پاور با قابلیت انتقال فرکانسی می ­باشد که معمولاً سمعک ­های سوپر پاور با قابلیت انتقال فرکانسی در انواع برندها قیمت بالاتری دارند.

در کم شنوایی انتقالی که گوش میانی مشکل دارد، انتخاب­ های بیشتری جهت تجویز وجود دارد ولی در کم شنوایی ­های حسی عصبی با فرم ­های شیب دار، انتخاب­ ها محدود می­ شود و بهتر است سمعک های RIC برای این افراد تجویز شود که قیمت بالاتری نسبت به سمعک ­های پشت گوشی معمولی دارند.

تاثیر سن و بهترین قیمت سمعک:

سن بیمار گیرنده سمعک هم می­تواند تا حدی در تعیین قیمت سمعک تاثیرگزار باشد. در کودکان به علت اینکه در سن حساس زبان آموزی قرار دارند، نیاز است تا سمعکی که دریافت می­نمایند دارای تکنولوژی بالایی باشد. سمعک تجویزی باید قابلیت اتصال به لوازم جانبی به خصوص میکروفن از راه دور را داشته باشد تا در کلاس درس با استفاده از این تکنولوژی، نویز محیط برای کودک به حداقل برسد و در نتیجه درک کودک از گفتار افزایش می­یابد و به طبع قیمت سمعک نیز افزایش می­یابد.

در بیماران کارمند و میان سال باید سمعکی مناسب نیازمندی­ های ایشان انتخاب شود. در افراد مسن، نیازی به تکنولوژی خیلی پیشرفته نیست و می­توان از یک سمعک با تکنولوژی ساده­ تر استفاده کرد که این انتخاب قیمت کمتری را به همراه خواهد داشت.

تجویز یک یا دو سمعک:

در برخی بیماران نیاز است که حتماً دو سمعک برای بیمار تجویز شود، مانند کودکانی که در سن مدرسه هستند. با توجه به این موضوع، قیمت سمعک افزایش می­یابد.

حدود بهترین قیمت سمعک ­ها در برند­های مختلف

برند سمعکقیمت سمعک (تومان)
سمعک زیمنساز 1.400.000 تا 13.000.000 تومان
سمعک ویدکساز 1.600.000 تا 7.000.000 تومان
سمعک اتیکناز 800.000 تا 12.000.000 تومان
سمعک فوناکاز 1.500.000 تا 9.000.000 تومان
سمعک سونیکاز 1.400.000 تا 6.000.000 تومان
سمعک یونیتروناز 800.000 تا 7.000.000 تومان
سمعک استارکیاز 1.400.000 تا 8.000.000 تومان
سمعک اینترتوناز 1.200.000 تا 6.000.000 تومان
سمعک زیمنساز 1.400.000 تا 13.000.000 تومان

بهترین قیمت سمعک چقدر است؟

پاسخ به سوال فوق به عوامل متعددی بستگی دارد. عوامل تعیین کننده قیمت سمعک، به طور کامل در بخش­ های فوق توضیح داده شده است. گاهی متخصص ادیولوژی می­تواند با الویت­بندی نیازهای بیمار و حذف آپشن ­های اضافه، سمعکی با آپشن­ های کمتر اما مناسب فرد مددجو و با بهترین قیمت سمعک به ایشان عرضه نماید تا بیمار مجبور به پرداخت هزینه ­های اضافی نشود.

سخن آخر

مرکز تخصصی ارزيابي شنوايي، تعادل و سمعك ماندگار امکان دریافت پاسخگویی ۲۴ ساعته، پشتیبانی آنلاین ، نوبت­دهی آنلاین و مراجعه حضوری را جهت هموطنان عزیز فراهم ساخته است تا  ایشان به راحتی، به صورت کاملاً رایگان و بدون هیچ زحمتی جهت انجام پرسش و پاسخ و یا دریافت مشاوره تخصصی رایگان در زمینه­ های شنوایی و سمعک اقدام نمایند، به عبارتی متخصصین شنوایی ما در تمامی لحظات زندگی در کنار شما عزیزان هستند.