گارانتی بین المللی سمعک

گارانتی بین المللی سمعک

گارانتی بین المللی سمعک:

سمعک یک کالای دیجیتالی پزشکی حساس می‌ باشد، لذا نوع گارانتی سمعک و توانایی تامین کننده آن جهت ارائه خدمات پس از فروش حرفه‌ای بسیار با اهمیت است. کلیه سمعک‌های کلینیک ماندگار به همراه گارانتی بین المللی سمعک و خدمات پس از فروش حرفه‌ای جهت جلب رضایت بیماران محترم ارائه می‌ شوند.

گارانتی سمعک در ایران برخلاف گارانتی بسیاری از کالاهای دیگر، کاملاً واقعی و براساس شرایط بین المللی می­ باشد، البته لازم به ذکر است، خرید سمعک به دلیل ماهیت دیجیتالی و پزشکی که دارد با خرید سایر کالاها بسیار متفاوت است، لذا می­بایست حتماً از مراکز تخصصی معتبر و دارای مجوز و با تجویز متخصصین شنوایی شناس تهیه گردد.

مرکز تخصصی ارزيابي شنوايي، تعادل و سمعك ماندگار با دقت نظر و وسواسی مسئولانه، برندهای بین المللی از سمعک را با گارانتی بین المللی سمعک لایق خدمت رسانی به بیماران محترم مراجعه کننده به این کلینیک می­داند. سمعک ­های ساخت این برندها دارای گارانتی، وارانتی، خدمات پس از فروش و استانداردهای بین المللی باشند.

گارانتی چیست

معنای درست واژه گارانتی در تجارت بین المللی، جایگزینی کالای خراب با کالای نو در بازه تاریخ مشخصی پس از خرید آن می ­باشد.

گارانتی بین المللی سمعک نیز به معنای تعویض سمعک خراب با سمعک نو تا چند وقت پس از استفاده بیمار می­ باشد. البته کاملاً مشخص است که علت خرابی باید ناشی از تولید و ساخت سمعک باشد و نه رفتارهای نادرست مصرف کننده که در ادامه توضیح داده خواهند شد.

وارانتی چیست

وارانتی بازه مشخصی از تاریخ است که پس از خرید یک کالا و در صورت بروز خرابی و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه در کالا به صورت رایگان و بدون دریافت هیچگونه هزینه ­ای انجام می­ پذیرد. اکثر موارد مرتبط با وارانتی جهت تنظیمات تکمیلی و تعویض قطعات مصرفی می ­باشد.

لازم به توضیح است، در صورت خرابی کالا، اگر علت خرابی شامل موارد مرتبط با محصول باشد و نه نوع مصرف و نگهداری بیماران محترم، مجدد مشمول دریافت خدمات رایگان وارانتی می­ شود که این امر براساس ارزیابی ­های لابراتورهای تخصصی قابل تشخیص و تمایز است و معمولاً در هنگام خرید کالا به مصرف کنندگان توضیح داده می­ شود.

وارانتی سمعک­ نیز طبق توضیحات فوق، بازه مشخصی از تاریخ (معمولاً دو تا سه سال) است که پس از تهیه سمعک فعال شده و در کارت گارنتی یا ضمانت نامه سمعک درج می­شود.

خدمات پس از فروش

در گارانتی بین المللی سمعک، مدت زمانی که شرکت­ های سازنده کالا مواردی چون: تامین قطعات، مواد مصرفی و تعمیر کالای خراب را با دریافت هزینه­ های مرتبط تضمین می ­کنند، خدمات پس از فروش می­نامند.

خدمات پس از فروش و گارانتی بین المللی سمعک معمولاً ۵ تا ۱۰ سال می ­باشد. لذا، در این بازه زمانی، در صورت ایجاد اختلال در عملکرد سمعک و کاهش کارایی آن، نیاز به پرداخت هزینه بیشتر جهت خرید سمعک جدید نمی ­باشد و کاربر می­تواند با پرداخت بهایی بسیار پایین­تر جهت تعمیر آن اقدام نماید، به طبع جهت جلوگیری از بی مصرف شدن سمعک­ ها، تامین قطعات مصرفی آن­ها نیز در این بازه زمانی صورت می­گیرد.

این نکته قابل تشریح است که نحوه نگهداری سمعک و استفاده مصرف کننده در طول عمر تمامی کالاها از جمله سمعک که یک کالای بسیار حساس دیجیتالی می ­باشد تاثیرگذار است. رفتارهای نامناسبی چون: خوابیدن با سمعک، استحمام با سمعک (به غیر از سمعک­ های ضد آب)، نگهداری سمعک در محیط مرطوب و نامناسب (به غیر از سمعک­های ضد آب)، کنار انداختن سمعک در مواقعی که استفاده نمی­ شود، قرار گیری سمعک در محیط غبارآلود، عدم نظافت و تعویض فیلتر، عدم نظافت مناسب گوش و … سبب کاهش عمر سمعک و خرابی آن می­ شود.

اینگونه رفتارهای نامناسب ممکن است سبب آسیب رسانی به قطعات بسیار گران قیمت سمعک مانند آمپلی فایر شود. در اینگونه موارد به دلیل هزینه بسیار بالای تعویض آمپلی فایر معیوب، کارشناسان الکترونیک و ریز سخت افزار توصیه به خرید سمعک جدید با گارانتی بین المللی سمعک می­ کنند.

در هنگام تهیه سمعک از متخصص شنوایی شناس بخواهید نحوه استفاده و نگهداری درست سمعک را به شما آموزش دهد و موارد مرتبط با ضمانت نامه و گارانتی بین المللی سمعک آن را نیز به طور کامل شفاف نماید. البته شما عزیزان می­توانید جهت یادگیری تمامی نکات مرتبط با سمعک، از بخش آموزش سایت ماندگار نیز استفاده نمائید.

موارد زیر در سمعک شامل گارانتی و وارانتی نمی­ شود:

ردیفتوضیحات
۱تعمیر توسط افراد غیر متخصص یا در مراکزی به غیر از نمایندگی ­های مجاز
۲هرگونه اقدام شخصی جهت تعمیر و دستکاری سمعک
۳خرابی در اثر گرمای شدید و یا قرار گرفتن طولانی مدت در برابر اشعه آفتاب
۴خرابی در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه ­های بسیار قوی الکترومگنتیک MRI مانند پت اسکن
۵به کارگیری باتری­های غیرمجاز مانند باتری ساعت
۶خرابی بر اثر ضربه، خردگی یا شکستگی سمعک
۷خرابی به دلیل استفاده از چسب­های قطره­ای و مایع، حلال­های صنعتی و اسیدها
۸نداشتن کارت گارانتی بین المللی سمعک معتبر آن برند و عدم تهیه سمعک از مراکز معتبر
۹مفقود یا گم شدن سمعک
۱۰ماندن طولانی مدت باتری، نشت و سولفاته شدن آن در محفظه درب مربوطه
۱۱خرابی بر اثر شوک الکترونیکی
۱۲ورود آب یا عرق بدن در سمعک­هایی که قابلیت ضد آب ندارند
۱۳ورود اجسام تیز در میکروفن و رسیور و …
۱۴گارانتی بین المللی سمعک شامل وسایل جانبی سمعک مانند: باتری، قاب و … نمی­ شود

کارت گارانتی بین المللی سمعک یا ضمانت نامه

کارت گارانتی یا ضمانت نامه دارای مشخصات زیر است:

  • شبیه به کارت­های عابر بانک است
  • نام و نام خانوادگی خریدار یا کاربر سمعک بر روی آن درج شده است
  • مدت اعتبار کارت بر روی آن درج شده است
  • تاریخ خرید سمعک بر روی آن درج شده است
  • مدل و سریال سمعک یا سمعک­ های خریداری شده بر روی آن درج شده است
  • نام برند سمعک بر روی آن درج شده است

این نکته فابل ذکر است که جهت دریافت خدمات پس از فروش و استفاده از گارانتی بین المللی سمعک و وارانتی، همراه داشتن و حفظ کارت گارانتی بین المللی سمعک الزامی است، زیرا این کارت نشان دهنده اصالت کالا می ­باشد.

تهیه سمعک از مراکز معتبر

کاملاً مشخص است که سمعک یک کالای خدمات محور است و خدمات پس از فروش در آن بسیار اهمیت دارد و همچنین با توجه به اینکه احتمال خرابی سمعک بنا به دلایل متعددی چون: کوچکی، ظرافت، حساسیت، ترشحات گوش بیمار، نحوه و مکان استفاده و نگهداری از آن بسیار زیاد است، این اهمیت دو چندان می ­شود.

تنظیمات سمعک و سرویس ­های دوره ­ای آن بسیار با اهمیت هستند. امکان حضور چند باره در کلینیک جهت دریافت خدمات تنظیمات رایگان سمعک، سبب کاهش نگرانی ­های ناشی از عدم عادت پذیری به تغییرات صداهای اطراف می­گردد.

گارانتی سمعک، هزینه­ های سنگینی را به تولیدکنندگان سمعک تحمیل می­کند و بیماران استفاده کننده از سمعک را از پرداخت همین هزینه­ های سنگین بی­نیاز می­سازد، لذا حتماً باید برند معتبر و متعهدی را جهت تهیه سمعک انتخاب نمود. البته در این امر باید سرعت عمل در ارائه خدمات را نیز مد نظر قرار داد.

گارانتی بین المللی سمعک و تهیه آن از مراکز معتبر، نگرانی ­های ناشی از عمر کوتاه و کار نکردن دستگاه را خنثی می­سازد، زیرا از سوی وزارت بهداشت بر روی عملکرد آن­ها نظارت شده و ایشان موظف و متعهد به ارائه خدمات به تمامی مراجعه کنندگان می­ باشند.

با توجه به تمامی توضیحات فوق، منطقاً باید سمعک را از بین برندهای معتبر دارای گارانتی بین المللی سمعک و خدمات پس از فروش استاندارد و از مراکز تخصصی و معتبر شنوایی تهیه کرد. تهیه سمعک از یک مرکز شنوایی معتبر، سبب تضمین مجدد خرید شما نیز می­ شود، زیرا مراکز معتبر مسئولیت ارائه خدمات پس از فروش سمعک را تا تاریخ مندرج در ضمانت نامه بر عهده می­گیرند و مصرف کننده را حتی تا پس از تاریخ درج شده در ضمانت نامه نیز پشتیبانی می­ کنند، بنابراین با خرید از مراکز معتبر شنوایی، سمعک شما دو بار ضمانت می ­شود.

  مرکز تخصصی ارزيابي شنوايي، تعادل و سمعك ماندگار با دقت نظر و وسواسی مسئولانه، برندهای بین المللی از سمعک را لایق خدمت رسانی به بیماران محترم مراجعه کننده به این کلینیک می­داند که سمعک ­های ساخت ایشان دارای گارانتی، وارانتی، خدمات پس از فروش و استانداردهای بین المللی باشند.

جهت بهر­مندی از خدمت مشاوره رایگان سمعک با ما تماس بگیرید و یا با مراجعه به سایت کلینیک ماندگار از طریق نوبتدهی آنلاین بری ارزیابی شنوایی رایگان وقت گرفته و سپس برای خرید سمعک اقدام نمایید.