قالب گیری رایگان سمعک

قالب گیری رایگان سمعک

قالب گیری رایگان سمعک:

در مرکز تخصصی ارزيابي شنوايي، تعادل و سمعك ماندگار بعد از عملیات‌ های معاینه گوش، ارزیابی شنوایی رایگان و تجویز سمعک، قالب گیری سمعک توسط متخصصین ما و به صورت کاملاً رایگان انجام می‌ شود.

اغلب سمعک‌ های پشت گوشی و برخی سمعک‌ های داخل گوشی جهت انتقال صدا از مدار سمعک به داخل گوش نیازمند قطعه­ واسطی به نام قالب سمعک (قالب گوش) می‌ باشند. این قطعه اکوستیکی دقیق، با توجه به گوش هر متقاضی سمعک و مختص آن گوش، قالب گیری می‌ شود.

طراحی قالب سمعک تاثیر بسیار زیادی بر روی راحتی آن دارد زیرا وظیفه ثابت نمودن سمعک در گوش کاربر و همچنین انتقال بدون تغییر صداهای تنظیمی در مدارات سمعک به گوش کاربر را دارد. قالب گیری صحیح از گوش سبب قرارگیری ایمن و محکم سمعک بر روی گوش و جلوگیری از نشت صدا و سوت می‌ شود. شما می توانید قالب گیری رایگان سمعک را در کلینیک ماندگار تجربه کنید.

قالب گیری از گوش باید توسط متخصص شنوایی شناس انجام شود و انجام آن توسط افراد غیر متخصص سبب آسیب به گوش  از جمله پرده گوش می‌ شود.

مراحل قالب گیری از گوش و قالب گیری رایگان سمعک در کلینیک ماندگار به شرح زیر است:

  • مواد اسفنجی و پنبه‌ای مسدود کننده گوش در مجرای گوش قرار داده می‌شود تا مواد قالب گیری به پرده گوش نزدیک نشوند
  • تزریق خمیر قالب گیری به گوش انجام می‌ شود
  • با سفت شدن مواد قالب گیری، حس انسداد گوش به بیمار دست پیدا می‌ کند، لذا بیمار باید برای دقایقی دهان خود را باز و بسته نماید (حالت جویدن)
  • قالب اولیه بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه در گوش سفت می‌ شود
  • قالب اولیه سفت شده با احتیاط کامل از گوش بیمار خارج می‌ شود
  • در بررسی کامل قالب، موارد غیر متعارف، حفره ­‌ها و شکاف‌ های پر نشده کنترل می‌ شوند
  • قالب اولیه گوش به لابراتور تخصصی سازنده قالب سمعک ارسال می‌ شود
  • قالب سمعک یا پوسته سمعک نامرئی از روی قالب گوش ارسالی ساخته می‌ شود

قالب نهایی سمعک براساس نوع و میزان کم شنوایی بیمار و اندازه و شکل مجرای گوش ایشان انتخاب می‌ شود و دارای دو نوع نرم و سخت می‌ باشد. قالب سخت از مواد فتو پلاستیک ساخته می‌ شود و ضمن طول عمر زیاد به راحتی تمیز می‌ شود.

قالب نرم از مواد سیلیکون ساخته می‌ شود و در داخل گوش بیمار شکل نهایی خود را بدست می‌ آورد و دارای طول عمر پایین می‌ باشد و بیشتر برای کم شنوایی‌ های شدید تا عمیق یا جهت کودکان مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

مرکز تخصصی ارزيابي شنوايي، تعادل و سمعك ماندگار امکان دریافت پاسخگویی ۲۴ ساعته، پشتیبانی آنلاین ، نوبت‌دهی آنلاین و مراجعه حضوری را جهت هموطنان عزیز فراهم ساخته است تا  ایشان به راحتی، به صورت کاملاً رایگان و بدون هیچ زحمتی جهت انجام پرسش و پاسخ و یا دریافت مشاوره تخصصی رایگان در زمینه‌ های شنوایی و سمعک اقدام نمایند، به عبارتی متخصصین شنوایی ما در تمامی لحظات زندگی در کنار شما عزیزان هستند.